4.75
(8 hinnangut)

Kirjutaja virgutaja – mõtteid ja võtteid kirjutamiseks

Autor Siret Campbell Categories: Videokursused
Sooviloend Jaga
Jaga kursust
Kursuse link
Jaga sotsiaalmeedias

Kursuse kirjeldus

Kursusel virgutame sind kirjutama läbi viie teema: inspiratsioon, tegelane, vaatenurk, struktuur ja kirjutamisprotsess. Igas tunnis anname sulle alustuseks taustateadmised ja seejärel liigume kõige olulisema osa ehk praktilise kirjutamisharjutuse juurde, mida saad tunni käigus kaasa teha nii arvutis kui paberil.

 

Meie eesmärgiks on anda nii alustavatele kui kogenud kirjutajatele eelkõige aega ja võimalust kirjutamiseks ja loomingulise mõtlemise ergutamiseks.

 

Mõned ampsud oleme sulle ka tasuta vaatamiseks pannud – all 1., 2., 4. ja 5. tunni juurest leiad peatükid, mida saad vaadata juba enne kursusele registreerumist.

Pärast kursuse läbimist:

 • omad ülevaadet olulisematest kirjutamisega seotud mõistetest
 • tead, kuidas läheneda värskelt erinevate tekstide kirjutamisele
 • mõistad, mis on kirjutamise juures sinu jaoks lihtsam, mis keerulisem ja kuidas raskustega hakkama saada
 • oled kirjutanud hulga erinevaid tekste, mida saad iseseisvalt edasi arendada.

Kursuse sisu

Inspiratsioon

 • Sissejuhatus
  01:59
 • Inspiratsioon kui impulss
  12:01
 • Kust leida impulsse kirjutamiseks?
  15:53
 • 03:45
 • Loominguline kaos
  23:03
 • Kokkuvõtteks
  00:58

Tegelane

Vaatepunkt

Struktuur

Lihtsalt kirjuta! Ja teisi raskeid väljakutseid

Kursuse lõpusõnad

Student Ratings & Reviews

4.8
Kokku 8 hinnet
5
6 hinnangut
4
2 hinnangut
3
0 hinnangut
2
0 hinnangut
1
0 hinnangut
NO
2 aastat tagasi
Hästi praktiline ja samas ka julgustav kursus. See toidab veel pikalt. Soovitan väga! :)
MP
2 aastat tagasi
Sain ideid akadeemilistes kirjutamistes tulemuslikum olla ja mõtteid, kuidas õpilaste mõte julgemalt avanema suunata, et mitte olla \"kuri kirjandusõpetaja\", keda siin loengutes mainiti.
KT
2 aastat tagasi
Häid nippe, kuidas sulg jooksma saada.
KK
2 aastat tagasi
Sain väga häid nippe ja harjutusi, mida kirjutamisel kasutada. Eriti head olid nipid, kuidas hakata regulaarselt kirjutama ning mida teha kui oled tupikus. Isegi kui olin varem kuulnud neid nõuandeid, siis kursusel põhjendati kõik ära ja seletati lahti, miks see oluline on.
SV
2 aastat tagasi
Harjutusi ja kinnitust sellele, et kirjutamine on aeganõudev protsess. See võibki võtta nädalaid. Alateadlikult tunnengi, et stress tuleb peale, kui olen liiga palju kirjutanud ja samasse teksti uppunud. Hea oli kuulda, et siis tulebki distants võtta tekstist ja see sisemise kriitiku osa on ka täiesti tuttav tunne.
LJ
2 aastat tagasi
Aitäh kursuse eest! See pani meelde tuletama, mida olen siiani õppinud ja miks teen seda, mida teen. Sain kindlust ning häid uusi nippe ja mõtteid, mida tulevikus loomingulises töös kasutada. Praegu aga, nagu tänu Siretile ja Mihklile mõistsin, pean enda tekstist mõneks ajaks eemalduma, et siis värske pea ja uue hooga tagasi tulla.
Maarja-Liis Elland
2 aastat tagasi
Algaja jaoks on teooria ja praktika osakaal sellel kursusel kenasti paigas. Nautisin põnevaid harjutusi, õppisin enda ning kirjutamise kohta nii mõndagi uut. Võtan siit kaasa palju praktilist ja olen tänulik sellise virgutuse eest. Hästi tehtud! Aitäh!
Mari Rostfeldt
3 aastat tagasi
Hea kursus, kus kirjutaja võetakse käe kõrvale ja astutakse koos sammhaaval läbi kirjutamise protsessi. Täpne kava koos konkreetsete kirjutamisülesannetega on just Sireti ja Mihkli moodi. Selline sõbralik ja toetav kursus, mis ühtlasi annab uusi suundi ja kogemusi. Mõnusas tempos - minu omaenda tempos!

Kas soovid saada teavitusi veebiõppekeskkonnas toimuvast?