Kursuse kirjeldus
Loengusarjas otsib Jan Kaus nii lugeja kui autori perspektiivist vastuseid küsimustele:
- Kust otsida kirjanduse algust ja otsa?
- Kes kirjutab?
- Kuidas ja kui palju kirjutada?
- Milline on andekas lugeja?
Kaus toob näiteid, kuidas ta kirjanikuna enda ümbert ainest ammutab ning kuidas see kirjanduslikult väljendub. Ta loeb katkendeid endale olulistelt autoritelt, nende seas Mati Undi, Cervantese, Jorge Luis Borgese, Betti Alveri, Raymond Queneau’ ja William Blake’i teostest.
Kursus on mõeldud nii lugejatele kui kirjutajatele. Kirglikud lugejad leiavad kursuselt mõtteainest kirjanduse ja lugemiskogemuse avaramaks mõtestamiseks. Kirjutajad saavad sellele lisaks igas tunnis kirjutamisülesande ja hulga ideid, kuidas kirjutamisprotsessile läheneda.
Kirjandus on aegluse kunst. Seepärast tasub iga peatüki vaatamiseks ja mõtestamiseks võtta rohkem aega, kui on selle pikkus minutites ja sekundites. Sest mõned minutid on teistest mahukamad.
Vaata kindlasti all ka kursuse tasuta peatükke 1., 2., 3. ja 5. tunnist.
Kui sul videokursus läbitud on, oled oodatud kevadel Drakadeemiasse Jan Kausi auditoorsele kursusele “Piiramatu kirjandus”, kus analüüsitakse ja arendatakse tekste, mis on kirjutatud videokursusel antud teemadest ja ülesannetest lähtuvalt. Auditoorsele koolitusele toimub eraldi registreerumine. Kursus toimub teisipäeviti 19. aprillist kuni 17. maini kl 17.30 – 19.30 Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinn). Grupi suurus on maksimaalselt 15 inimest. Registreeruda saab kuni 13. aprilli või kohtade täitumiseni.
Kursuse sisu
Kust otsida kirjanduse algust?
-
Kõik algab lugemisest
06:16 -
Andeka lugeja omadustest
04:03 -
Loovlugemine
02:23 -
Kõrvalepõige Cervantese juurde
02:51 -
05:00
-
Ülesanne
00:55 -
Kasutatud kirjandus