Piiramatu kirjandus

Sooviloend Jaga
Jaga kursust
Kursuse link
Jaga sotsiaalmeedias

Eelduskursused

Kursuse kirjeldus

Kursuse eesmärk on tegeleda ilukirjandusliku loomingu kirjutamise ja mõtestamisega. Ühiselt käsitletakse ühtaegu konkreetseid ülesandeid ja vahetatakse selle käigus üldisemaid mõtteid ilukirjandusest. Kursuse kesksed teemad on lugemine, empaatia ja iroonia, väljenduslik ökonoomsus ning stiili ja sisu seosed.

 

 

Sellel auditoorsel kursusel osalemise eelduseks on videokursuse “Kirjandus: piiramatusest piisab” läbimine. See tähendab, et teooria saab osaleja videokursusel ja auditoorsel kursusel tegeletakse tekstidega, mille osalejad lähtuvalt videokursusel antud ülesannetest kirjutanud on. Kursusele registreerumise ajaks ei pea videokursus läbitud olema, küll aga peab osaleja olema ära vaadanud videod auditoorse kursuse esimeseks tunniks.

 

Kursusel osaleja kirjutab viie videoloengu põhjal järgmised ilukirjanduslikud tekstid:

  • lühiessee lugemiselamusest,
  • empaatilist ja iroonilist impulssi ühendav kirjeldus,
  • eneseirooniline vinjett,
  • 5-10 aforismi,
  • stiiliharjutuse.

 

Iga ülesande põhjal valminud tekste analüüsitakse kursuse viiel seminaril. Seminaride eesmärk on tagasiside ja mõttevahetus. Tagasisidet annab esmalt kursuse juhendaja, ent oodatud on ka osalejate aktiivne mõttevahetus. Selle käigus otsitakse viise, kuidas kriitiliselt arutada – et mõttevahetus oleks ühtaegu siiras ja viisakas, täpne ja tundlik. Ideaalis saab iga kursusel osaleja igal seminaril oma kirjutatule sisulist tagasisidet – ning on oodatud andma tagasisidet kursusel osalevate kolleegide kirjatöödele. Tagasiside pole kursuse raames ainult eesmärk, vaid ka mõtlemise vahend.

 

Kursust juhendab Jan Kaus.

 

Kursus toimub teisipäeviti 19. aprillist kuni 17. maini kl 17.30 – 19.30 Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinn). Grupi suurus on maksimaalselt 15 inimest.

 

Registreeruda saab kuni 13. aprilli või kohtade täitumiseni.

Näita rohkem

Pärast kursuse läbimist:

  • oled saanud parema ettekujutuse keele olemuslikust väljendusrikkusest;
  • mõistad keele väljendusrikkuse ilukirjanduslikke võimalusi – ja nende võimaluste ammendamatust;
  • tajud paremini oma väljenduslaadi tugevusi ja nõrkusi;
  • oled viimistlenud kriitilise tagasiside andmise ja kuulamise oskust, vestluskunsti; arusaama, et vestlus ei pea olema ainult võitlus, see võib olla ka tants.

Kursuse sisu

Lugemine õppus, kirjutamine lahing (19.04)
Tunnis arutatakse osalejate kirjutatud tekste, mille ülesanne on antud videokursuse "Kirjandus: piiramatusest piisab" esimeses tunnis "Kust otsida kirjanduse algust?"

Empaatia + iroonia = väljendusrikkus (26.04)
Tunnis arutatakse osalejate kirjutatud tekste, mille ülesanne on antud videokursuse "Kirjandus: piiramatusest piisab" teises tunnis "Kuidas kirjutada?"

Iroonia hõbe, eneseiroonia kuld (03.05)
Tunnis arutatakse osalejate kirjutatud tekste, mille ülesanne on antud videokursuse "Kirjandus: piiramatusest piisab" kolmandas tunnis "Kes see kirjutab?"

Lühem on lähem (10.05)
Tunnis arutatakse osalejate kirjutatud tekste, mille ülesanne on antud videokursuse "Kirjandus: piiramatusest piisab" neljandas tunnis "Kui palju kirjutada?"

Stiil kui sisu (17.05)
Tunnis arutatakse osalejate kirjutatud tekste, mille ülesanne on antud videokursuse "Kirjandus: piiramatusest piisab" viiendas tunnis "Kust otsida kirjanduse otsa?"

Student Ratings & Reviews

Tagasiside puudub
Tagasiside puudub

Kas soovid saada teavitusi veebiõppekeskkonnas toimuvast?