
Kursuse kirjeldus
Eestis ja kogu maailmas ilmub väga palju lasteraamatuid. Ainuüksi 2020. aastal ilmus Eestis ligi 800 lastele mõeldud teost. Neist olid 120 algupärased esmatrükid, ülejäänud tõlketeosed ja kordustrükid.
Töötoas uurime lähemalt viimaste aastate parimaid pildiraamatuid, kus võrdselt on olulised nii pilt kui tekst. Otsime vastuseid küsimustele:
- Mille poolest erineb pildiraamat illustreeritud raamatust?
- Miks on pildiraamatu formaat kirjanikule eriti värskeid võimalusi pakkuv?
- Miks mõned lastele mõeldud pildiraamatud on leidnud endale lugejad, samas kui teised jäävad riiulisse tolmu koguma?
- Millised on pildi ja teksti seostamise võimalused lasteraamatus?
Samuti saavad osalejad töötoas panna end proovile kirjutamise ja joonistamisega. Joonistamisoskuse tase pole oluline, pigem toimub töötoas ideede otsimine nii sõna kui visuaali kaudu.
Töötuba juhendavad lastekirjanik Liis Sein ja illustraator Kertu Sillaste.
Töötuba toimub pühapäeval, 20. veebruaril kl 11-16 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk tn 73, Tallinn). Gruppi mahub 15 osalejat. Töötuppa saab registreeruda kuni 14. veebruari või grupi täitumiseni.
Kursuse juhendajad

Kirjutamisega olen tegelenud 13 aastat ja täiendan end selles osas pidevalt edasi. Olen kirjutanud näidendeid, dramatiseeringuid, stsenaariume ja muidugi lasteraamatuid. Hetkel on ilmunud seitse lasteraamatut „Kuidas Saara suureks kasvas“ (2017, Päike ja Pilv), „Vihmapilve suur soov“ (2018, Päike ja Pilv), „Saskia otsib värve“ (2019, Tammerraamat), „Minu tulevik Eestis“ (2021, Päike ja Pilv/Maxima), „Minu linn“ (2021, Päike ja Pilv), „Kartlik rebasepoeg“ (2021, Tammerraamat) ja „Maruvahva lasteaed“ (2021, Tammerraamat/Väike Päike lasteklubi).

Kursuse materjal
Pildi roll lasteraamatus
-
Esimene peatükk