Tekst ja pilt lasteraamatus

Sooviloend Jaga
Jaga kursust
Kursuse link
Jaga sotsiaalmeedias

Kursuse kirjeldus

Eestis ja kogu maailmas ilmub väga palju lasteraamatuid. Ainuüksi 2020. aastal ilmus Eestis ligi 800 lastele mõeldud teost. Neist olid 120 algupärased esmatrükid, ülejäänud tõlketeosed ja kordustrükid.

 

Töötoas uurime lähemalt viimaste aastate parimaid pildiraamatuid, kus võrdselt on olulised nii pilt kui tekst. Otsime vastuseid küsimustele:

  • Mille poolest erineb pildiraamat illustreeritud raamatust?
  • Miks on pildiraamatu formaat kirjanikule eriti värskeid võimalusi pakkuv?
  • Miks mõned lastele mõeldud pildiraamatud on leidnud endale lugejad, samas kui teised jäävad riiulisse tolmu koguma?
  • Millised on pildi ja teksti seostamise võimalused lasteraamatus?

 

Samuti saavad osalejad töötoas panna end proovile kirjutamise ja joonistamisega. Joonistamisoskuse tase pole oluline, pigem toimub töötoas ideede otsimine nii sõna kui visuaali kaudu.

 

Töötuba juhendavad lastekirjanik Liis Sein ja illustraator Kertu Sillaste.

 

Töötuba toimub pühapäeval, 20. veebruaril kl 11-16 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk tn 73, Tallinn). Gruppi mahub 15 osalejat. Töötuppa saab registreeruda kuni 14. veebruari või grupi täitumiseni.

Näita rohkem

Pärast kursuse läbimist:

  • oled kursis uuemate lasteraamatute suundumustega
  • oled sisuliselt analüüsinud kaasaegset lastekirjandust
  • on sul kogemus lasteloo kirjutamisest ja selle seostamisest pildiga.

Kursuse juhendajad

Liis Sein

Kirjutamisega olen tegelenud 13 aastat ja täiendan end selles osas pidevalt edasi. Olen kirjutanud näidendeid, dramatiseeringuid, stsenaariume ja muidugi lasteraamatuid. Hetkel on ilmunud seitse lasteraamatut „Kuidas Saara suureks kasvas“ (2017, Päike ja Pilv), „Vihmapilve suur soov“ (2018, Päike ja Pilv), „Saskia otsib värve“ (2019, Tammerraamat), „Minu tulevik Eestis“ (2021, Päike ja Pilv/Maxima), „Minu linn“ (2021, Päike ja Pilv), „Kartlik rebasepoeg“ (2021, Tammerraamat) ja „Maruvahva lasteaed“ (2021, Tammerraamat/Väike Päike lasteklubi).

Kertu Sillaste
Raamatutesse hakkasin pilte tegema mitme toreda juhuse tõttu ja nüüd meeldib see töö mulle üle kõige. Mõned aastad tagasi kirjutasin-joonistasin oma esimese autoriraamatu. Sellest peale naudin ka teksti ja pildi samaaegset loomist: osa loost räägin piltidega, osa panen sõnadesse, sest üks ei pea teist kordama. Olen illustreerinud 19 lasteraamatut, nende hulgas on seitse minu autoriraamatut. Kolm minu raamatut on avaldatud Saksamaal, üks Inglismaal (inglise ja kõmri keeles) ja üks Türgis. Juhendan illustratsioonikursusi EKA Avatud Akadeemias ja kunstiringi Lastekirjanduse keskuses

Kursuse materjal

Pildi roll lasteraamatus

  • Esimene peatükk

Kaasaegse lastekirjanduse mitmekesisus

Teooriast praktikasse: kirjutame ja joonistame

Student Ratings & Reviews

Tagasiside puudub
Tagasiside puudub

Kas soovid saada teavitusi veebiõppekeskkonnas toimuvast?