Hea harjumus (10.-26.11.23)

Sooviloend Jaga
Jaga kursust
Kursuse link
Jaga sotsiaalmeedias

Kursuse kirjeldus

Kas oled leidnud end mõtlemast, et kirjutamine on väga mõnus tegevus, aga sul ei ole selleks aega?
Või et see valge leht on ikka väga hirmus koht, kust alustada?
Kas sa tahaksid saada 10 päeva järjest individuaalset tagasisidet enda tekstidele?

Just sellise olukorra lahenduseks ongi lühikursus „Hea harjumus“, mida juhendab Mihkel Seeder. Sa saad kümnel päeval teha ühe lühema kirjutamisülesande ja siis selle oma grupikaaslastele tagasisidestamiseks Drakadeemia siseveebi üles laadida.

Kursuse toimumisperiood on lühike (veidi üle kahe nädala), kuid see on väga sisukas, sest sa kirjutad iga päev.

Kuidas “Hea harjumus” toimib?

Kaks nädalat järjest laekub igal tööpäeva hommikul kl 6 sulle meilboksi kirjutamisülesanne. Koos tekstiga saad ka veidi teoreetilist materjali, mis on sulle toeks ja aitab sul ülesandes orienteeruda. Ülesandest lähtuvalt kirjutatud tekst peab valmima veel samal päeval ning jõudma kl 19-ks kursuse ühisesse kausta, kus saad tutvuda kursusekaaslaste selle päeva teostega.

Oluline pole mitte see, kui “hea” kirjutis on, vaid et autor on lasknud end ülesandest inspireerida ja tõepoolest kirjutabki teksti valmis. Teksti žanr ei ole kuidagi määratletud – mõnel päeval võib sul sündida luuletus, järgmisel proosapala, vahel ei pruugi sa isegi teada, mis žanris tekst on. Aga tekst on tekst.

Kursus on ideaalne võimalus eduelamuse saamiseks, sest kõigest 10 päevaga valmib osalejatel tõepoolest 10 väga eriilmelist teksti.

Tegemist on veebikursusega ja seega saad sa kirjutada kus ja millal soovid – ainsaks piiranguks on õhtune tähtaeg. Ülesanded on kavandatud nii, et ühegi teksti kirjutamisele ei peaks kulutama aega kauem kui 40 minutit. Varasemate “Heade harjumuste” puhul valmisid osalejate tekstid keskmiselt 20 minutiga. Selle aja ikka oma päevast leiad!

Enne kirjutamist toimub grupis osalejate ja juhendajaga veebikõne, et tuttavaks saada ja kõik sisulised ja organisatoorsed küsimused selgeks rääkida. Pärast kümmet kirjutamise päev toimub jälle veebikõne, et kogemust üheskoos mõtestada ja jõuda järeldusele, kas hea harjumuse juurutamine sai alguse.

“Hea harjumus” on sobib hästi väga erinevate elu- ja töögraafikuga inimestele. Ole sa siis hommiku- või õhtuinimene, 9-17 kontoriinimene või täiesti vaba graafikuga inimene.

 

Kursusele on oodatud nii algajad kui edasijõudnud –

väljakutse raskusastme saad endale ise seada.

Näita rohkem

Pärast kursuse läbimist:

  • on sul valminud 10 eriilmelist lühiteksti;
  • oled saanud mänguliselt tegeleda loovkirjutamise põhiliste elementidega (tegelane, keel, kirjeldus, sündmus, struktuur);
  • mõistad paremini enda kirjutamisprotsessi ja tead, mis sul tuleb kergelt ning millele tähelepanu pöörata;
  • oled saanud enda tekstidele mõtestatud ja konstruktiivset tagasisidet.

Kursuse sisu

R 10.11 kl 18-19.30 Sissejuhatav veebikõne
Ülevaade kursusest ja tutvume keskkonnaga, kuhu tekstid igapäevaselt üles laadida.

E 13.11 kuni R 17.11: Esimene kirjutamisnädal
Hommikul kl 6 saad kirjutamisülesande. Kirjutad ülesandest lähtuvalt teksti sulle sobival ajal. Hiljemalt kl 19 laed enda teksti üles, loed grupikaaslaste tekste ja annad mõnele tagasiside.

E 20.11 kuni R 24.11: Teine kirjutamisnädal
Hommikul kl 6 saad kirjutamisülesande. Kirjutad ülesandest lähtuvalt teksti sulle sobival ajal. Hiljemalt kl 19 laed enda teksti üles, loed grupikaaslaste tekste ja annad mõnele tagasiside.

E 26.11 kl 18-19.30 Kokkuvõttev veebikõne
Võtame kursuse kogemused, mõtted ja tagasiside kokku. Kaasa saab igaüks head ideed selle kohta, kuidas kirjutamisharjumust käigus hoida.

Student Ratings & Reviews

Tagasiside puudub
Tagasiside puudub

Kas soovid saada teavitusi veebiõppekeskkonnas toimuvast?